Haber

Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu vize başvuru işlemlerini kolaylaştıracak adımlar attı

İSTANBUL, 8 Eylül (Xinhua) — Çin’in İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong, başkonsolosluğun vize başvuru işlemlerini kolaylaştırmak için somut adımlar attığını belirtti.

Wei, perşembe günü Türk seyahat acenteleri ve diğer derneklerin temsilcileriyle yaptığı toplantıda, Çin Vize Başvuru Hizmet Merkezi’nin günlük vize randevu kotasını artırdığını ve günlük randevu saatlerini uzattığını söyledi.

“Çin, Çin ve Türk halklarının karşılıklı seyahat işlemlerinin kolaylaştırılmasına büyük önem veriyor.” diyen Wei, yeni tedbirler kapsamında Türk halkının taleplerinin dikkate alındığını da sözlerine ekledi.

Ocak-Ağustos ayı ortasında konsolosluk tarafından verilen tüm vize türlerinin sayısının 12 bini aştığını ve bu rakamın “2022’deki toplam vize sayısının 10 katı” olduğuna dikkat çeken Wei, “Vize başvuruları pandemi öncesi seviyelere ulaştı. “

Wei, bu yıl 10’uncu yılı kutlanan Çin’in Kuşak ve Yol Girişimi’nin Türk-Çin stratejik iş birliğinde olumlu bir gelişme sağladığını belirtti.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkan Yardımcısı Davut Günaydın, yeni önlemlerin iki ülke ortasındaki turizm faaliyetlerini artıracağını söyledi.

Kaynak: Xinhua / Turizm

kahramankazanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu