Haber

Hindistan’da bir adam ‘Avatar 2’ izlerken kalp krizinden öldü

Hindistan’da Lakshmireddy Srinu adlı bir adam, James Cameron’ın Avatar devam filmi “Avatar: The Path of Water”ı izlerken kalp krizi geçirerek öldü. Doktorlar, Srinu’nun heyecanının, nöbet geçirmesine neden olan yüksek tansiyon semptomlarını tetiklediğini söylediler.

Olay, Güney Andra Pradeş eyaletinin Kakinada semtindeki bir sinema salonunda meydana geldi. Yerel basında çıkan haberlere göre Srinu, sinema salonunun ortasında fenalaşınca Peddapuram Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Srinu’nun yaşamını yitirdiği açıklandı.

‘BU ÖLÜMLER HEYECAN VERİCİ/DUYGUSAL DURUMLARDA OLABİLİR’

Srinu’nun ölümünün ardından Times of India’ya konuşan Noida Fortis Hastanesi direktörü Dr Sanjeev Gera, “Covid’den sonra kan damarlarımızda devam eden bir iltihaplanma meydana gelebilir. Bu durumda görüldüğü gibi, tansiyonun neden olduğu tansiyon artışı, kalbe giden atardamarların yırtılmasına neden olabilir. Bu ani kalp durmasına neden olabilir. Bunun nedeni koroner damarlardaki bir plakın yırtılması ya da heyecana bağlı ritim bozukluğunun tetiklenmesi olabilir.

Ölümün tek bir sebebe bağlı olmayacağını belirten Gera, şöyle devam etti:

“Bu tür ölümler heyecanlı maçlar/duygusal durumlar sırasında meydana gelir. Sinemanın kendisinin ölüme neden olması pek olası değildir.”

Bu, bir Avatar filmi izlerken ölen ilk kişi değil. Wion News’in haberine göre Tayvan’da 42 yaşındaki bir adam, 2010 yılında Avatar’ın ilk bölümünü izlerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Yüksek tansiyon öyküsü olan adamın semptomlarını tetiklediği belirtilerek, “İzlerken heyecanlandım. film”. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu