Ekonomi

WideOpenWest hisseleri, kazançların kaçırılması ve zayıf 1. çeyrek beklentileri nedeniyle %4,3 düştü

ENGLEWOOD, Colo – Önde gelen geniş bant sağlayıcılarından WideOpenWest, Inc. (NYSE: WOW) zorlu bir dördüncü çeyrek geçirdiğini ve hem kazanç hem de gelirlerinin Wall Street tahminlerinin altında kaldığını bildirdi.

Şirketin 4. Çeyrek EPS’si -$0.54 gibi önemli bir kayıp gösterdi ve analistlerin -$0.01’lik tahminiyle tam bir tezat oluşturdu. Gelir de düşüş göstererek 170,57 milyon $’lık beklentiye karşılık 168,8 milyon $ olarak gerçekleşti.

Şirketin hisseleri piyasa öncesi işlemlerde %4,34 oranında değer kaybederek, kazanç ve gelirin beklentileri karşılamamasının ardından yatırımcıların hayal kırıklığına uğradığını gösterdi. WideOpenWest, 2024’ün ilk çeyreği için gelirin 159 milyon ila 162 milyon dolar arasında olmasını bekliyor ve bu da 164,9 milyon dolarlık konsensüs tahmininin altında.

2022’nin dördüncü çeyreğine kıyasla %6’lık genel gelir düşüşüne rağmen şirket, Yüksek Hızlı Veri (HSD) gelirinde %1’lik bir artışla bu çeyrekte toplam 108,7 milyon dolar gelir elde etti. Bu büyüme, CEO Teresa Elder’ın da belirttiği gibi, şirketin önce geniş bant sağlayıcısı olma yönündeki stratejik odağıyla uyumlu. Genişleme çabalarını vurgulayan Elder, “Genişleme pazarlarımızda büyük ilerleme kaydetmeye devam ediyoruz, dördüncü çeyrekte yaklaşık 23.000 olmak üzere 2023’te 48.400 haneyi geçtik, bu 25 yıllık tarihimizde ağımızın en sağlam çeyreklik genişlemesi, bizi 2024’te ayak izimizi ve abone tabanımızı büyütmek için güçlü bir konuma getiriyor” dedi.

CFO John Rego finansal sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu yılki finansal sonuçlarımız, tüm yıl HSD gelir artışı ve %40,1’lik Düzeltilmiş FAVÖK Marjı da dahil olmak üzere genişbant öncelikli bir şirket olarak kaydettiğimiz ilerlemeyi yansıtmaya devam ediyor.” Bu olumlu yönlere rağmen, şirketin net zararı bu çeyrekte 43.5 milyon dolara yükseldi ve geçen yılın aynı çeyreğindeki 12.7 milyon dolarlık zarara göre önemli bir artış gösterdi.

Şirketin toplam abone sayısı 31 Aralık 2023 itibariyle bir önceki yıla göre azalarak 504.100’e geriledi. Abonelerdeki azalma ve başta Video ve Telefon RGU’larındaki azalma olmak üzere hizmet sunum karmasındaki değişim, genel gelir düşüşüne katkıda bulundu.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-biga.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu